اخبار و مقالات

از جدید ترین مطالب و اخبار املاک و اقامت ترکیه مطلب شوید

دریافت شهروندی ترکیه با خرید ملک

 

دریافت شهروندی ترکیه با خرید ملک مطابق قوانین جدید

در اواخر سال 2018 دولت ترکیه با تغییر قوانین، میزان سرمایه گذاری و مبلغ خرید ملک را برای دریافت حق شهروندی بطور قابل توجهی کاهش داد. در کنار پایین آوردن مبالغ سرمایه گذاری، مدت زمان دریافت شهروندی نیز برای اتباع خارجی بسیار کاهش یافته است. این امر موجب هجوم خیل عظیمی از افراد برای اخذ این حقوق به ترکیه شده است.

در این بخش برای کمک به هموطنان عزیزمان این مسائل را به صورت کامل شرح خواهیم داد که به جواب بسیاری از سوالات خود برسیدقبل از انجام هر کاری، یکی از مهمترین موضوعاتی که بسیار حائز اهمیت است به خدمت گرفتن یک مشاور کار آزموده و معتبر میباشد که از لحظه ورود تا آخرین لحظه شما را یاری کند. چون به طور حتم شما به تمام قوانین تسلط ندارید و داشتن مشاور متخصص به شما کمک های بسیاری خواهد کرد.

در نظر داشته باشید که در هنگام خرید ملک در ترکیه طبق قوانین خریدار می بایست از کشور و حساب ارزی خود به حساب فروشنده پول واریز کند. با توجه به مشکلات امروزه کشورمان و ترس شرکت های خارجی نسبت به معامله با بانک های ایرانی این موضوع غیر ممکن است.

دولت با در نظر داشتن این مسئله فوق الذکر برای ایرانیان استثاء قائل شده است. در این راستا به ایرانی ها اجازه داده می شود تا برای خود در ترکیه حساب باز کرده و از آن حساب معاملات خود را انجام دهند. اما باز کردن حساب بانکی نیاز به داشتن کارت اقامت دارد !!! این یکی از موضوعاتی است که مشاورین ما به کمک آمده و برای شما حساب باز میکنند که بتوانید سرمایه خود را جابجا کنید.

خرید ملک ایده آل نسبت به سلیقه و سرمایه شما؛

باید در نظر داشته باشید که ملکی که شما خواهان خرید آن هستید باید از سلامت اسناد و مدارک آن اطمینان حاصل کرد. مشاوران زبده ریمکس پرفکت تمامی استعلام های لازمه را از اداره ثبت اسناد (Tapu) و شهرداری انجام میدهند. همچنین ملک موردنظر باید از شخص ترکیه ای و یا شرکت هایی که دارای سهامداران ترک هستند خریداری شود. درست و ارزنده بودن ملک همان گونه که برای شما مهم است برای دولت هم بسیار مهم میباشد که هیچ گونه سوء استفاده ای از هیچ یک از طرفین صورت نگیرد به همین دلیل هم یک کارشناس رسمی ارزش واقعی ملک مورد نظر را ثبت و اعلام میکند. در پایان برگه کارشناسی که جزء مهمترین مدارک شما برای اخذ شهروندی محسوب می شود ضمیمه پرونده تان می شود.

در زمان خرید ملک در دفتر اسناد رسمی از شما تعهدی مبنی بر اینکه برای سه سال حق فروش و واگذاری ملک خود را ندارید گرفته خواهد شددرصورت فروش ملک پیش از موعد (3 سال)، تمامی تلاش هایی که جهت دریافت شهروندی ترکیه انجام داده اید از بین می رود. در نتیجه باید توجه داشت که از لحظه فروش ملک تا حد اکثر 3 ماه شهروندیتان باطل خواهد شد.

بعد از اتمام کار انتقال سند (Tapu) برای شما زمان ملاقات در یکی از اتاق های تجاری گرفته میشود و در بخش ویژه سرمایه گذاران خارجی علاوه بر خوش آمد گوئی با شما مشاوره مختصری خواهد شد.

مرحله نهایی : دریافت شهروندی ترکیه

پس از تکمیل این فرایند کارت موقت اقامت ویژه سرمایه گذاران (براساس ماده 6458 بند 31) برای شما و خانوده تان صادر میشود. پس از آن مدارک شما جهت صدور کارت دائم به آنکارا فرستاده میشود که حد اکثر بین 3 تا 6 ماه بطول خواهد انجامید. در نهایت کارت ملی شما، همسر و فرزندان زیر 18 سال ارسال میگردد و شما شهروند دائم این کشور محسوب خواهید شد. لازم به ذکر است که پس از دریافت کارت ملی، درصورت نیاز به پاسپورت ترکیه جهت دریافت آن اقدام خواهد شد که حداکثر تا یک هفته با پست ارسال خواهد شد.

در نظر داشته باشید که مشاوران ما در تمامی این مراحل در کنار شما بوده و یاری رسانتان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد