اخبار و مقالات

از جدید ترین مطالب و اخبار املاک و اقامت ترکیه مطلب شوید

زندگی در ترکیه و امنیت و آسایش

زندگی در ترکیه و امنیت و آسایش

بخاطر همزیستی مسالمت آمیز مردمان از ادیان و فرهنگ های مختلف از زمان امپراتوری عثمانی، ترکیه یکی از بهترین کشورهای جهان از لحاظ احترام به عقاید و رعایت حقوق مردم بوده است. در این کشور تمامی ادیان، عقاید و مذاهب در کمال احترام و آرامش با هم زندگی می کنند. اما این مسئله شایان ذکراست که با تمام این آزادی ها به خاطر فرهنگ و نگاه خود مردم یک سری هنجار شکنی هایی که امروزه که در بسیاری از کشورها به راحتی اتفاق می افتد و برای اکثریت ما خوشایند نیست در این کشور کاملا رعایت میشود.

از این جهت برای یک زندگی امن خانوادگی و خصوصا برای قشر نوجوان و جوان خانواده که بسیار حساس و آسیب پذیر هستند کشوری بسیار امن و مطلوب تلقی میشود. موضوع مهم دیگری که پرداختن به این موضوع هم بسیار حائظ اهمیت میباشد، مساله اعتیاد است.

ترکیه بخاطر سخت گیری های بسیار شدیدی که اعمال می کند یکی از سالم ترین کشورهای دنیا در زمینه سلامت ابتلا به اعتیاد میباشد. بر خلاف بسیاری از کشور های آمریکایی و اروپایی که خرید و فروش بسیاری از مواد مخدر در آنها آزاد است در این کشور کاملا ممنوع بوده و مجازات های سنگینی از طرف دولت برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

تلاش نیروی پلیس کشور ترکیه، صد البته بالا بودن نسبی درآمد سرانه ترکیه و همچنین تقسیم ثروت نسبتا عادلانه موجب شده است تا شاهد یک امنیت عمومی در این کشور باشیم. برای مثال شاید جالب باشد که بدانید در اینجا قفل امنیتی خودرو نظیر قفل فرمان یا قفل پدال نمی بینید ولی با این حال اکثریت مردم خودروهای خود را در خیابان ها بدون هرگونه نگرانی پارک می کنند.

تک رقمی شدن نرخ بیکاری، رشد سریع اقتصاد و در نتیجه روند رو به رشد در آمد سرانه و افزایش امید به زندگی در ترکیه مخصوصا در 18 سال اخیر موجب شده است تا مردم بویژه جوانان کشور کمتر از دیگر هم نسل های خود در کشورهای همسایه و همجوار به کارهای خلاف قانون روی بیاورند.

از همین رو ترکیه را می توان کشوری امن برای یک زندگی خانوادگی سالم در کمال امنیت،آرامش و آزادی دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد