اخبار و مقالات

از جدید ترین مطالب و اخبار املاک و اقامت ترکیه مطلب شوید

شرایط دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری

دریافت پاسپورت ترکیه

دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه

براساس تصمیم منتشر شده در تاریخ 19.09.2018 در روزنامه رسمی، برخی مقررات در مورد دریافت پاسپورت ترکیه یا بعبارت دیگر دریافت شهروندی ترکیه برای خارجیان دچار تغییرات اساسی شده است. شهروندی ترکیه، بطور مستقیم به خارجیانی که حداقل 400.000 دلار آمریکا املاک و مستغلات در ترکیه خریداری کنند داده خواهد شد.

در نتیجه تغییر در قانون، خیل عظیمی از خارجی ها برای اخذ این حقوق به ترکیه اقدام می کنند . بدلیل عدم شناخت از سیستم و ساختار اداری در ترکیه سوالات زیادی در ذهن سرمایه گذار پیش می آید.

بهمین سبب شرکت لنداینوستر Land Invester تصمیم به اطلاع رسانی درست به هموطنان عزیزمان گرفته است.

در این بخش برای کمک به متقاضیان سرمایه گذاری این مسائل را به صورت کامل شرح خواهیم داد که به جواب بسیاری از سوالات خود برسند. ضمنا، تعدادی از سوالات پیش آمده برای مراجعه کنندگان عزیزمان را در بخش سوالات متداول همراه با پاسخ می توانید بیابید.

مراحل دریافت شهروندی

توصیه می کنیم تا موارد زیر را به دقت مطالعه نمائید تا در دام افراد سودجویان گرفتار نشوید.

برای دریاقت شهروندی ترکیه چند راه شامل کارفرمایی و استخدام شهروندان ترکیه، ازدواج با شهروند ترکیه به مدت حداقل 3 سال، اقامت کاری همراه با ثبت بیمه در ترکیه به مدت 5 سال و در نهایت خرید ملک در ترکیه.

قانون جدید خارجیان را ملزم به عدم فروش ملک خود می کند. بدین صورت که شخص خارجی پس از خرید ملک باید یک تعهدنامه رسمی در یکی از دفترخانه ها مبنی بر عدم فروش ملک تا 3 سال بدهد. بدین ترتیب روند دریافت شهروندی ترکیه آغار می گردد. به همین سادگی…!!!

دریافت پاسپورت ترکیه

برخلاف تصور اشتباه عموم مبنی بر بطول انجامیدن پروسه دریافت شهروندی، طبق قانون جدید طی شدن تمامی مراحل تا لحظه دریافت کارت ملی و پاسپورت ترکیه حداکثر 4 ماه می باشد. متاسفانه افراد سود جو این پروسه را بیش از 1 سال نشان داده اطلاع رسانی می کنند و برای دریافت سریع تر شهروندی در همان زمان 4 ماه اقدام به دریافت مبالغ هنگفت می کنند.

مهمترین موضوعی که قبل از انجام هر کاری بسیار حائز اهمیت است دریافت مشاوره از یک متخصص، وکیل و مشاور کار آزموده و معتبر میباشد. مشاور شما باید از لحظه اول تا آخرین لحظه در کنارتان باشد چون به طور حتم شما به تمام قوانین تسلط ندارید که همراه داشتن یک کاردان به شما کمک های بسیاری خواهد کرد.

پس از خرید ملک چه باید کرد؟

پس از خرید ملک و اتمام کار انتقال سند برای شما زمان ملاقات در یکی از اتاق های تجاری گرفته میشود و در بخش ویژه سرمایه گذاران خارجی علاوه بر خوش آمد گوئی با شما مشاوره مختصری خواهد شد.

پس از تکمیل این فرایند کارت موقت اقامت ویژه سرمایه گذاران (براساس ماده 6458 بند 31) برای شما و خانوده تان صادر میشود. سپس، مدارک شما جهت صدور کارت دائم به آنکارا ارسال شده که حد اکثر بین 3 تا 6 ماه بعد کارت ملی شما، همسر و فرزندان زیر 18 سال ارسال میگردد و شما شهروند مادام العمر کشور ترکیه محسوب خواهید شد (البته به شرطی که ملک خود را بمدت 3 سال نفروشید). در نظر داشته باشید که مشاوران متخصص شرکت لنداینوستر در تمامی این مراحل یاری رسانتان هستند.

در تمامی مراحل اعم مشاوره ، بررسی املاک ، تصمیم گیری ، انتقال وجوه از ایران به ترکیه ، افتتاح حساب در بانک در ترکیه ، ترجمه مدارک ، هماهنگی برای کارشناسی ملک ، صدور مدارک مورد نیاز برای خرید ملک ، انتقال سند ملکی ، دریافت اقامت و دریافت شهروندی ترکیه و در نهایت دریافت پاسپورت ترکیه مشاوران و گروه وکلای زبده مان در کنار شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد