اخبار و مقالات

از جدید ترین مطالب و اخبار املاک و اقامت ترکیه مطلب شوید

دریافت شهروندی ترکیه با خرید در پروژه ساختمانی در حال ساخت

دریافت شهروندی ترکیه با خرید در پروژه ساختمانی در حال ساخت برای کل خانواده ممکن است ؟

بله، درست خواندید… شحص خریدار، همسر و فرزندان زیر 18 سال مشمول دریافت شهروندی ترکیه با خرید پروژه ساختمانی. آن هم در عرض کمتر از 5 ماه خواهند بود!!!

بر اساس قانون کشور ترکیه اعطای شهروندی و پاسپورت به اتباع خارجی بشرط ارائه سند رسمی ملک (تاپو) امکان پذیر خواهد بود. البته، همراه سند ملکی تهییه برگه گزارش ارزش گذاری ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری. نیز از مدارک مورد نیاز جهت دریافت شهروندی ترکیه بود.  اما با اضافه کردن تبصره ای در تاریخ 2018.12.07 مبنی بر.امکان دریافت شهروندی ترکبه با خرید در پروژه های ساختمانی در حال ساخت طی شروطی فراهم گردید. شرایط مذکور شامل بستن قرارداد با شرکت سازنده در دفتر اسناد رسمی (نوتر). و همچنین ارزش گذاری ملک مورد نظر از طرف کارشناس رسمی میباشد.

قابل ذکر است که رعایت تمامی موارد چه در صورت خرید ملک آماده و چه خرید پروژه در حال ساخت برای گرفتن حق شهروندی الزامی میباشد. کارشناسان فارسی زبان شرکت لنداینوستر مشاوره های لازمه را به خریداران ارائه خواهند داد. همچنین در تمامی مراحل خرید و سرمایه گذاری شما را تنها نخواهند گذاشت.

شرایط کلی بدین شرح است :

– خریدار ملزم به خرید ملک از شخص ترکیه ای و یا شرکتهایی که شرکای ترکیه ای دارند می باشد.

– ارزش خرید ملک شما بالای 400.000 دلار باشد و این ارزش توسط کارشناس رسمی تایید و به دفتر ثبت و اسناد تحویل گردد.

– قرار داد خرید به صورت رسمی و محضری باشد.

برای شروع پروسه شهروندی تعهدی مبنی بر اینکه خریدار تا 3 سال نباید ملک خریداری شده. را فروخته و یا به کسی انتقال دهد از ایشان گرفته می شود. اما اجاره دادن ملک مشکلی ایجاد نخواهد کرد. لازم به ذکر است که درصورت فروش ملک قبل از موعد مقرر یعنی 3 سال،. شهروندی ترکیه ابطال خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد