اخبار و مقالات

از جدید ترین مطالب و اخبار املاک و اقامت ترکیه مطلب شوید

مروری بر بازار املاک در قبرس شمالی در سال 2023 توسط شرکت املاک لند اینوستر

مروری بر بازار املاک در قبرس شمالی در سال 2023

بررسی بازار املاک قبرس شمالی جهت خرید ملک و سرمایه گذاری

در سال های اخیر، قبرس شمالی به عنوان یک مقصد تعطیلات و سرمایه گذاری محبوبیت زیادی پیدا کرده است و هر ساله تعداد بیشتری از گردشگران و سرمایه گذاران را به خود جذب می کند. در این مقاله نگاه کلی به بازار املاک در قبرس شمالی و بهترین شهرها برای خرید ملک در قبرس شمالی میاندازیم.

این مقاله که توسط شرکت املاک لند اینوستر نشر شده است، برگرفته از مقاله منتشر شده در روزنامه معتبر The London Economic می باشد. جهت دیدن اصل خبر به زبان انگلیسی اینجا وارد شوید. این کشور زیبا که در همسایگی جنوبی ترکیه قرار گرفته است که با دریای آبی نفیس، طبیعت همیشه سبز، میراث فرهنگی غنی، زندگی لذت بخش همراه با آرامش در سالهای اخیر توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. بهمین جهت، شاهد پیشرفت و افزایش قیمت قابل توجهی در بازار املاک قبرس شمالی هستیم.

با توجه به تراکم کم جمعیت قبرس شمالی، هزینه معقول زندگی، زیبایی های طبیعی کشف نشده، سبک زندگی لوکس، گزینه های ارزان قیمت ملک، فرصت توسعه و پتانسیل بالای درآمد اجاره ای، سرمایه گذاری در املاک قبرس شمالی بسیار جذاب به نظر می رسد. از آنجایی که املاک سرمایه گذاری در قبرس شمالی نرخ بازده سرمایه گذاری بالایی دارد، حتی سرمایه گذاران کوچک با منابع مالی کمرت نیز می توانند سود قابل توجهی کسب کنند.

سرمایه گذاری در املاک قبرس شمالی

مروری بر بازار املاک و مستغلات قبرس شمالی در سال 2023 توسط شرکت املاک لند اینوستر An overview of the market of real estate in North Cyprus in 2023

شرایط فعلی بازار املاک و افزایش محبوبیت قبرس شمالی، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را در آنجا سودآور می کند. در اینجا برخی از عوامل اصلی موثر بر افراد برای خرید ملک در قبرس شمالی آورده شده است:

  • طبیعت دست نخورده: جمهوری قبرس شمالی به مساحت 3.354 کیلومتر مربع می باشد و دارای جمعیتی کمتر از 400.000 نفر است. این کشور به دلیل تراکم کم جمعیت توانسته است طبیعت بکر خود را حفظ کند. این کشور اکنون به خاطر طبیعت خود که شامل کوه ها، دشت های همیشه سبز و سواحل بکر، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. طبیعت آرام قبرس شمالی و آب و هوای معتدل مدیترانه ای یک سبک زندگی خوب و آرام را تضمین می کند.
  • سبک زندگی مجلل: قبرس شمالی محیط روستایی تری دارد، اما زیرساخت بسیار توسعه یافته ای نیز دارد. این کشور تمام امکاناتی را که برای یک اقامت راحت یا زندگی عادی لازم است را فراهم می کند. قبرس شمالی همچنین طیف گسترده ای از فرصت های سرگرمی را ارائه می دهد. تعدادی از این موارد عبارتند از کازینو، بارها، میخانه ها، رستوران های معروف، کافه ها، تئاترها، مکان های تفریحی، پارک های تفریحی و زمین های گلف.
  • هزینه کم زندگی: قبرس شمالی شرایط قابل زندگی را ارائه می دهد که با اروپا برابری می کند. با این حال، قبرس شمالی نسبت به اکثر کشورهای اروپایی هزینه های زندگی متوسط کمتری دارد.
  • گزینه های مسکن مقرون به صرفه: قبرس شمالی روز به روز محبوب تر می شود. با این حال، آمار نشان می دهد که املاک و مستغلات در قبرس شمالی هنوز هم ارزان تر از خانه های مشابه در سایر کشورهای اروپایی است. میانگین قیمت هر متر مربع برای املاک و مستغلات در پرجمعیت ترین شهرهای قبرس شمالی از 780 پوند شروع می شود. از سوی دیگر، خانه های خارج از مراکز شهر معمولاً به طور متوسط 625 پوند برای هر فوت مربع هزینه دارند.املاک و مستغلات قبرس شمالی هنوز بسیار معقول است و سرمایه گذاری امروز می تواند در بلندمدت نتیجه دهد.
  • پتانسیل رشد: قبرس شمالی بدون شک یک کشور در حال توسعه است. با توجه به تراکم کم جمعیت، هنوز فرصت برای توسعه بسیار وجود دارد. خرید ملک در در قبرس شمالی بعنوان یک سرمایه گذاری موفق باشد. صنایع املاک و مستغلات و مهمان‌نوازی می‌توانند از دلایل عمده سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی باشد.
  • پتانسیل بالا برای درآمد اجاره: سرمایه گذاری در املاک قبرس شمالی نرخ بازده سرمایه گذاری بالایی را برای انواع سرمایه گذاران تضمین می کند. با توجه به قیمت های بسیار ارزان ملک نسبت که ترکیه و بقیه کشورها، سرمایه گذاران کوچک با منابع اندک مالی نیز می توانند سود خوبی به دست آورند. با توجه به برجسته بودن قبرس شمالی به عنوان مقصد گردشگران، خانه های اجاره ای بسیار ارزشمند و پر هستند.

برای سرمایه گذاران متوسط، آپارتمان ها و ویلاهای در امتداد ساحل ایده آل هستند. گردشگرانی که محیط آرام‌تر را ترجیح می‌دهند به‌جای اقامت در هتل، آپارتمان یا ویلا را اجاره می‌کنند. بنابراین اجاره های کوتاه مدت گزینه ای فوق العاده ای برای درآمدزایی می باشند.

در ژوئن 2023، قیمت یک واحد اجاره‌ای در قبرس شمالی بطور متوسط بین 40 تا 80 یورو در روز می باشد. با این حال، بسته به ویژگی‌های خانه، نرخ اجاره ملک ممکن است تا 350 تا 400 یورو در روز افزایش یابد.

بهترین شهرها برای خرید املاک در قبرس شمالی

مکان های ایده آل در قبرس شمالی برای خرید خانه به کاربری بستگی دارد. بهترین مکان ها برای افراد خاص در مناطق شلوغ و مرکزی مانند گیرنه (گیرنه) و لفکوشا (نیکوزیا) است. به ویژه برای کسانی که مایل به زندگی در یک شهر پر جنب و جوش هستند یا می خواهند بلافاصله از طریق سرمایه گذاری شروع به کسب درآمد کنند.

مروری بر بازار املاک و مستغلات قبرس شمالی در سال 2023 توسط شرکت املاک لند اینوستر

اما برای سرمایه گذاران کوچک، شهرها و روستاهای در حال توسعه ارجحیت دارند. این مکان ها برای سرمایه گذاری با در نظر گرفتن بلندمدت ترجیح داده می شوند. محبوب ترین شهرها در قبرس شمالی برای خرید آپارتمان و خانه کدامند؟

  • Lefkoşa : (Nikosia) Lefkoşa به عنوان مرکز اداری قبرس شمالی عمل می کند و تمام ساختمان های دولتی مهم را در خود جای داده است. Lefkoşa تمام امکاناتی را که ممکن است برای یک سبک زندگی خوب نیاز داشته باشید ارائه می دهد. یکی از شهرهایی است که بیشترین تراکم جمعیت را در کشور دارد. از این رو لفکوشا دارای تعداد زیادی پروژه املاک و مستغلات است. برای سرمایه گذاران با بودجه های محدودتر، خرید ملک جهت اجاره آپارتمان یا ویلا در Lefkoşa برای دوره های کوتاه یک انتخاب سرمایه گذاری فوق العاده است. قیمت خانه های Lefkoşa بین 40 تا 290 یورو در روز برای اجاره است. از سوی دیگر، سرمایه گذاران بزرگ نیز می توانند پول زیادی به دست آورند. با استفاده از جمعیت شهر، سرمایه گذاران بزرگ می توانند یک تجارت موفق در لفکوشا ایجاد کنند.

  • Kyrenia) Girne) : گیرنه یکی از محبوب ترین شهرهای قبرس شمالی برای گردشگران و سرمایه گذاران، گیرنه است. این شهر تنها 100 کیلومتر از سرزمین اصلی ترکیه فاصله دارد و در مرزهای شمالی جزیره واقع شده است. موقعیت مطلوب آن به توسعه Girne به عنوان یک مرکز تجاری کمک کرده است. این شهر همچنین دارای سواحل زیبا، محیطی همیشه سبز و تاریخ فرهنگی غنی است. بنابراین، جای تعجب نیست که گیرنه یکی از محبوب ترین مکان های تعطیلات در جزیره قبرس است. گیرنه با امکانات مجلل و امکانات رفاهی گسترده خود، امروزه سبک زندگی دنج، هیجان انگیز و شیک را برای مردم خود فراهم می کند. در نتیجه، Girne تقاضای قابل توجهی برای اجاره تعطیلات دارد. بسته به ویژگی های ملک، سرمایه گذاران املاک و مستغلات در Girne می توانند تا 750 یورو در روز از اجاره های کوتاه مدت دریافت کنند. سرمایه گذاران بزرگ این پتانسیل را دارند که از سرمایه گذاری در بخش گردشکری سود زیادی ببرند.

  • Famagusta) Gazimağusa) : : یکی دیگر از نقاط مورد علاقه برای تعطیلات است. این شهر دارای تاریخ طولانی، میراث فرهنگی پر رونق، سواحل شنی متعدد و جاذبه های متنوع است. مدارس و موسسات بین المللی معروف نیز در آنجا مستقر هستند. در نتیجه طیف وسیعی از افراد از جمله بازدیدکنندگان، سرمایه گذاران کوچک و بزرگ، دانشجویان و بازنشستگان را به خود جذب می کند. نرخ اجاره روزانه در Gazimagusa از 45 تا 450 یورو متغیر است. اکثر امکانات املاک و مستغلات مقرون به صرفه در مراکز شهر یافت می شود. از سوی دیگر، جایگزین های مسکن مجلل معمولاً در محله های اخیرا توسعه یافته یافت می شود.

  • Trikomo) İskele) : اسکله امروزه بعنوان قطب سرمایه گذاری در قبرس شمالی محسوب می شود. قیمت بسیار مناسب ملک و همچنین موقعیت بسیار خوب آن، همجواری با ساحل شنی بی نظیر به طول 8 کیلومتر، هجون بسیار زیاد گردشگران اروپایی و روس موجب رونق بسیار زیاد این منطقه شده است. به طبع رونق بالای اسکله در قبرس شمالی، قیمت های ملک بطور باور نکردنی افزایش پیدا کرده است. به دلیل ادامه سرمایه گذاری های کلان بخش خصوصی و دولتی، افزایش بسیار بیشتری در قیمت املاک در اسکله پیش بینی می شود. شهر اسکله را نی توان بعنوان بهترین شهر برای خرید ملک در قبرس شمالی نام برد.

اسکله به عنوان مرکز سرمایه گذاری در قبرس شمالی محبوبیت پیدا کرده است. این شرایط به طور قابل توجهی تحت تأثیر سرمایه گذاری های کلان در صنعت املاک و مستغلات در حال گسترش است.

پروژه های ساختمانی مسکونی و تجاری جدید و مجلل هر روز در حال ایجاد هستند. علاوه بر این، هزینه کمتری نسبت به شهرهای تاریخی کشور دارند. بنابراین ایسکله مکان ایده آلی برای سرمایه گذاری های بلند مدت است.
مروری بر بازار املاک و مستغلات قبرس شمالی در سال 2023 توسط شرکت املاک لند اینوستر

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد