اخبار و مقالات

از جدید ترین مطالب و اخبار املاک و اقامت ترکیه مطلب شوید

در باره منطقه آتاشهیر مرکز فایننس و تجارت استانبول ترکیه

در باره منطقه آتاشهیر مرکز فایننس و تجارت در استانبول ترکیه

منطقه آتاشهیر مرکز فایننس استانبول ترکیه

باتوجه به روند روبه رشد اقتصاد کشور ترکیه در سال های اخیر و افزایش درآمد سرانه و سطع رفاه، این کشور از گروه کشورهای جهان سوم خارج شده و به دسته کشورهای در حال توسعه پیوسته است. ادامه روند صعودی موجب شده است تا آمریکا در ماه می سال 2019 تعدادی از معافیت های گمرکی واردات که برای کشورهای جهان سوم و در حال توسعه می باشد برای ترکیه پایان دهد. معافیت های گمرکی مذکور مخصوص کشورهای درحال توسعه می باشد که کشور آمریکا برای بهبود اقتصاد چنین کشورهایی برای آنها قائل شده است.

در همین راستا، دولت ترکیه جهت تداوم و تسریع روند صعودی رشد اقتصاد تصمیم به ساخت مرکز فاینانس در منطقه آتاشهیر استانبول شد. تا شرکت ها و موسسات مالی عظیم داخلی و بین المللی در این منطقه به فعالیت بپردازند. این مرکز فایننس مشابه مراکز عظیم اقتصادی در نیویورک، لندن، سنگاپور، هنگ کنگ عمل خواهد کرد. دولت جهت جذب سرمایه خارجی طرحهای تشویقی درنظر گرفته است تا روند جذب را تسریع بخشد.

درکنار وجود اقتصاد پویا و طرحهای تشویقی نیاز به یک منطقه مناسب جهت احداث یک مرکز فایننس خواهد داشت. پس از مطالعات طولانی منطقه آتاشهیر بعنوان برجسته ترین و مناسبترین نامزد اجرای این طرح مطرح شد. دسترسی آسان به راه های مواصلاتی، پتانسیل بالای منطقه، موقعیت جغرافیایی و … موجب شد تا دولت منطقه آتاشهیر را بعنوان مرکز فایننس ترکیه برگزیند.

ساخت و سازها در منطقه آتاشهیر همچنان ادامه دارد…

اکنون این پروژه عظیم در زمینی به مساحت 300 هزار متر مربع با مساحت زیربنای 3 میلیون و 200 هزار متر مربع در حال اجراست. این در حالی است که بخش خصوصی نیز در اطراف این پروژه عظیم در زمینی به مساحت بالغ بر 500 هزار متر مربع در حال ساخت مراکز گوناگون تجاری می باشد. تقریبا تمامی مراکز عظیم مالی ترکیه از جمله بورس استانبول (BIST)، بانک مرکزی ترکیه (TCMB)، مرکز نظارت بر بانکها و موسسات مالی ترکیه (BDDK)، مراکز بزرگترین بانکهای ترکیه از جمله بانک زراعت (Ziraat Bank)، هالک بانک (Halk Bank)، واکیف بانک (Vakiflar Bank)، İş GYO، TAO Gayrimenkul و بسیاری از موسسات اعتباری بین المللی در این منطقه جای خود را خواهند گرفت.

در باره منطقه آتاشهیر مرکز فایننس و تجارت استانبول ترکیه

علاوه بر موسسات و مراکز مالی فوق الذکر، برند های معروف و زنجیره ای هتل ها، مراکز خرید، مراکز فرهنگی و … در این پروژه جای خود را خواهند گرفت. بطوریکه بالغ بر 150 هزار نفر در این مرکز و اطراف آن مشغول به کار خواهند شد. این مرکز عظیم تجاری و مالی در نقطه تلاقی دو اتوبان اصلی E-5 و TEM واقع شده است. همچنین، جهت دسترسی آسان تر خط متروی ویژه ای برای این مرکز در حال احداث می باشد.

با درنظر گرفتن موارد فوق میتوان نتیجه گرفت که دولت ترکیه حساب ویژه ای روی این منطقه باز کرده است.

درکنار این پیشرفت ها و تحولات در منطقه آتاشهیر استانبول، وجود برج ها لوکس مسکونی و تجاری، هتل های زنجیره ای بنام جهانی، مراکز خرید مطرح و مجموعه های تفریحی بسیار مدرن گوناگون این منطقه را تبدیل به یک سنگاپور کوچک در داخل استانبول کرده است.

برخی از مکان ها و جاذبه های موجود در آتاشهیر :

 • مرکز خرید پالادیوم
 • مرکز خرید برندیوم
 • مرکز خرید متروپل استانبول
 • مرکز خرید منحصر بفرد و پارک آبی واتر گاردن
 • مرکز خرید و آئوتلت (Outlet) اوپتیموم
 • شعبات هایپر مارکت های معروف و لوکس ترکیه از جمله ماکرو سنتر، میگروس، کارفور و…
 • بزرگترین پارک بوتانیک (گیاهان گرمسیری و نادر)
 • رستورانها و کافه های بسیار لوکس و برنددار خارجی و ترکیه ای متعدد
 • استادیوم سرپوشیده باشگاه Fenerbahçe که محل برگزاری مسابقات بین المللی ورزشی سالنی  وهمچنین کنسرت های هنرمندان معروف بین المللی…
 • بیمارستان های بنام و درجه 1 ترکیه مانند Acıbadem ، Memorial

موقعیت آتاشهیر:

 • 1 ساعت تا فرودگاه جدید استانبول
 • 30 دقیقه تا فرودگاه Sabiha Gökçen
 • 15 دقیقه تا خیابان معروف Bağdat
 • 25 دقیقه تا محله Ortaköy و منطقه Beşiktaş

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد